Рус Укр
Jack White в Брюсселі: лють, імпровізація, кохання
Jack White в Брюсселі: лють, імпровізація, кохання

Intro

Коли Джек оголосив два великих концерти в один день у Кракові, всі квитки розкупили за кілька годин. У Брюсселі продаж квитків на концерт теж досяг позначки «sold out», але вже за кілька тижнів до самого виступу. Десятитисячний зал Forest National хоч і був заповнений вщент, втім організатори подбали про комфорт: перевірка квитка тривала всього секунд 5, прохід в гардероб ― 10 хвилин (потрібно було придбати ключ від особистої шафки), прохід в третій ряд фан-зони ― 5 хвилин.

На розігріві «Lucius» ― інді-поп гурт з Нью-Йорка ― дикими рухами білих перук намагався розхитати незворушний натовп. Але бельгійці ― не надто підривна публіка, ті ж поляки, до слова, є значно крутішими фанами. Далі через завісу на сцену пробрався тур-менеджер Джека і попросив насолоджуватись музикою, кайфувати від концерту, а не знімати його на свої гаджети: «В нас є чудовий концертний фотограф, ви зможете потім переглянути фото на сайті, а зараз — музика». Барабани, усі відтінки синього, додається гітара — концерт розпочався.

Це не якась зіркова примха, а абсолютне розуміння музики, яка має вилітати з інструментів до глядача

Лють

Від самого початку «High Ball Stepper» і до останніх нот «Seven Nation Army» Джек Вайт лютував.

Він лютував і жбурлявся мікрофонною стійкою під час перших двох пісень, бо йому не подобався звук і те, як налаштована гітара. І це не якась зіркова примха, а абсолютне розуміння музики, яка має долинати з інструментів до глядача. Він лютував і витягав з-за куліс на сцену фотографа туру Девіда Свенсона, вхопившись за його фотокамеру, мовляв, фотографуй, пролазь у кожну шпарину, ти ― частина нашого організму. Він лютував на «Lazaretto» і «Cannon», на «Sixteen Saltines» і «Icky Thump», віддаючи себе публіці через звук гітари. Він лютував на своїх музикантів, кричав: «більше, більше звуку!» Невже хтось прийшов на детройтське кантрі?!

Імпровізація

Хіба можна дивуватись людині, яка в фільмі «Приготуйтесь, буде гучно» з дерев’яного бруска, пляшки, склянки і струни витягла таке соло, якому позаздрить будь-який гітарист? Здавалось, саме тієї миті, коли Джек Вайт вийшов на сцену Forest National, в його голові народився план того, яким саме має бути цей концерт.

Він дивує. Він нещадно імпровізує і змушує імпровізувати своїх музикантів. Любов до зв’язки «барабани-гітара» не минула ще з The White Stripes, тому найважливішим інструментом на сцені після гітари були ударні. Дару Джонс відчуває кожен порух пальців свого фронтмена, він ніби восьминіг за барабанною установкою, видно тільки розмахи довгих рук. Як і всі інші музиканти, він пильно спостерігає за Джеком, адже якщо Вайт захоче вставити ще декілька тактів у «Steady, As She Goes» або «You Don't Know What Love Is» — так тому і бути. Імпровізації та відточені рухи музикантів створюють ілюзію того, що на кожному концерті звучить абсолютно новий матеріал.

Похмурий і не надто ліричний Вайт розуміє: без кохання не відбудеться потрібного єднання з публікою

Кохання

Якщо божевілля живе в одному кутку сцени і його уособлює Дару, то сексуальна хімія і кохання живуть в іншому куточку ― в тендітній скрипальці Лілі Ріше.

Одна з найсильніших пісень альбому «Lazaretto» «Would You Fight for My Love?» розпочалась глухими барабанами, Джек сів на один з моніторів, задумливо опустивши голову, повернув обличчя до Лілі, потім рвучко встав і почав співати. Цей момент концерту було наповнено магнетизмом і не притаманною Джеку ніжністю. Якось в інтерв’ю він розповів, що використовувати слово «любов» в піснях надто небезпечно, надто самовпевнено. Але похмурий і не надто ліричний Вайт розуміє, що без кохання потрібного єднання з публікою просто не відбудеться.

Outro

Сетлист туру «Lazaretto» підводить риску під усім творчим шляхом Джека Вайта, він пронизаний піснями з трьох його проектів The White Stripes, The Raconteurs і власне сольної кар’єри. Джек ніби натякає, що попереду новий етап. Зі сцени він розповідає, що в Детройті насправді хріново, не так, як у Брюсселі. Одразу згадується сцена з фільму «Виживуть тільки коханці», діалог Тільди Свінтон та Тома Хіддлстона, які їдуть нічним Детройтом:

— It’s Jack White’s house.
— Aah! I love Jack White.
— It’s where he did grow up.
— Aw… Little Jack White. Nice.
— You know he’s actually his mother’s seventh son?
— Haha. I bet he is.

Він такий же вампір, як і герої фільму. Його тягне до старовини, тому він і реанімує свій улюблений блюз. У нього така ж порцелянова шкіра і висмолене волосся, яке він не любить мити. От тільки замість крові він п’є вино прямо на сцені… І лютує, імпровізує, кохає.

Редактор — Маргарита Пузій
Ілюстрації — Марія Гермашева

В тему
Свидетели Гедонизма: новая жизнь Труханового острова
Свидетели Гедонизма: новая жизнь Труханового острова
Дневник UPark Festival. День 2: Muse, Hurts, Poets Of The Fall, My Vitriol, ШАNA
Дневник UPark Festival. День 2: Muse, Hurts, Poets Of The Fall, My Vitriol, ШАNA
 Дневник UPark Festival. День 1: RHCP, The Kills, Nothing But Thieves, The Hardkiss
Дневник UPark Festival. День 1: RHCP, The Kills, Nothing But Thieves, The Hardkiss
PJ Harvey в Лондоне: война, мир и поэзия
PJ Harvey в Лондоне: война, мир и поэзия
Всего 17 коментариев Написать комментарий
Катя Кот
0
Катя Кот
10 Апреля в 00:38 2015
Отличный отзыв! Крутые иллюстрации! Спасибо, я вновь пережила те взрывные эмоции, которые получила на концерте этого Человека :) Хочу добавить, что всё выступление Джека было пронизано сексуальностью! Его энергетика уникальна.
Irenka Oleynick
1
Irenka Oleynick
5 Апреля в 16:54 2015
потужний звіт про яскраві емоції листопада!! все так і було :) дуже приємно читати, те що вже минуло, і пригадати почуття з якими я повернулась тоді з Брюселю ;) дякую!
Irenka Oleynick
1
Irenka Oleynick
5 Апреля в 16:52 2015
потужний звіт про яскраві емоції листопада!! все так і було :) дуже приємно читати, те що вже минуло, і пригадати почуття з якими я повернулась тоді з Брюселю ;)
Sergei Maleckiy
0
Sergei Maleckiy
2 Декабря в 22:09 2014
Мне одному было сложно рассмотреть лица Джека и ко, через этот ядовито-синий свет?? Он размывал все, весь ивент.
Julianna Slipchenko
0
Julianna Slipchenko
2 Декабря в 23:23 2014
Мені скоріше заважали височенні бельгійці, ніж світло)) Але для мене головним на концертах є звук, тому я якось на світло увагу не звернула.
Victoria Yegorenkova
2
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:56 2014
отличные иллюстрации! и главное, находчиво ))
Victoria Yegorenkova
3
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:23 2014
хаха, "ведущий" - это Лало Медина, тур-менеджер Джека. Отличный сет-лист в Брюсселе. Видела его вживую 8 раз за последние 2 года (Мадрид, Лондон, Амстердам, Стамбул, Глазго) всегда советую побывать на его лондонских концертах, они у него особенно крутые. Даже в О2 Арене было невероятно интимное шоу, несмотря на то, что этот стадион не приспособлен для этого.
Julianna Slipchenko
0
Julianna Slipchenko
2 Декабря в 14:26 2014
8 концертів — це круто! І який концерт вам сподобався найбільше?
Victoria Yegorenkova
2
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:37 2014
serial show goer - это болезнь :) мне больше всего понравился заключительный в этом туре в О2 Арене (20 тысяч человек) в Лондоне, где весь концерт плавилось лицо от количества эмоций со сцены и невероятного драйва. Джек был в высочайшей точке своего желания отдать все, что есть. Он сразу сказал "Let's pretend it's a small club, not arena. There are no big screens and fireworks. But if you need fireworks I can make it" и конечно сделал это :) Ну то есть и без пиротехники зажог. Второй по грандиозности был концерт в июле в Хаммерсмит Аполло (Лондон) - там был уютный легендарный зал на 5 тысяч и невероятной близости шоу. Надо отметить, что британская публика очень очень благодарная (и дикая) и похоже эта любовь взаимна, Джек в Лондоне всегда в очень хорошем расположении духа, никогда не жалуется и не провоцирует слушателей. Просто отдает все и ему достается абсолютно все в ответ.
Julianna Slipchenko
0
Julianna Slipchenko
2 Декабря в 14:43 2014
Так, Вайт не той музикант, на концерт якого достатньо сходити лише раз. Я тепер відкриваю періодично його тур і дивлюсь чи не додалось ще концертів)
Victoria Yegorenkova
1
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:55 2014
совершенно верно! Welcome to the club! :) отсутствие сет-листа — это просто подарок. все зависит от публики. В следующем году должны the Dead Weather в тур с новой пластинкой двинуть. Keeping my eyes peeled. Ну и потом Джек играет 2 концерта в Нэшвилле в январе, 2 в Техасе и потом южно-американскую Лоллапалузу в марте, может быть и берлинскую тоже?
Victoria Yegorenkova
1
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:38 2014
В этот раз Франкфурту достался grumpy Jack, после его джема с Домиником и Дару на несколько минут, кто-то из толпы саркастично крикнул "Take you time, Jack!" и получил в ответ "It's my god damn show! Suck my fucking dick!" после этого концерт был отыгран очень быстро и очень злобно :)) но и в этом свои прелести))
Victoria Yegorenkova
1
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:52 2014
в Глазго тоже было отличное шоу - шотландцы несмотря на матч Шотландия-Англия в тот день, забили Hydro Arena под потолок. Весь концерт группа и Джек показывали, что они единый организм со своей эко-системой, очень много джема, много импровизаций. И публика в Шотландии, как бы это мягче сказать, знает толк в мош-пит развлечениях :) Если в Хаммерсмит Аполло мы вместо Джека спели весь первый куплет Hello Operator, тот тут Sugar Never Tasted So Good в хоровом исполнении вряд ли забудешь. Все знали что делать в определенные песни, это уже такой ритуал кричать Whoa! в слабую долю интро Slowly Turning into You или допеть 2 строчки Hotel Yorba или 7 Nation Army крикнуть "...From the Queen of England to the hounds of hell". Ну то есть все везде стараются быть "здесь и сейчас", но в Британии у Джека особенно отзывчивая публика.
Andrii Stashko
1
Andrii Stashko
2 Декабря в 14:19 2014
Він і тут не зіграв Little Bird, блін. Я багато би дав, аби почути її наживо.
А звіт та ілюстрації чудові. Молодці.
Victoria Yegorenkova
0
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:25 2014
да он ее почти не играет, всего 6 раз в этом году и все время в США
Andrii Stashko
1
Andrii Stashko
2 Декабря в 14:42 2014
ок, point taken, наступного разу - на американський концерт
Victoria Yegorenkova
1
Victoria Yegorenkova
2 Декабря в 14:43 2014
хаха, а лучше в тур.