Андрій Прокопенко

,

04 April 2014

124

0

Спочатку Адрій Прокопенко став героєм нашої статті. «Українці за кордоном» Навіть не так. Спочатку Андрій Прокопенко був першиим інтерв’юйованим головним редактором Comma в далекому Х році. Ні, знову не так. Спочатку Андрій випустив два альбоми і один саундтрек зі своїм електронним гуртом 2sleepy. А сьогодні Андрій Прокопенко живе і працює в Нью-Йорку, про що і писатиме у своєму блозі.

Компанія переїхала в Менло-Парк (Каліфорнія), у січні 2012 року з Пало-Альто. Раніше будівля належала компанії Sun Microsystems і мала адресу 1601 William Avenue. Втім зараз, під’їжджаючи до офісу Facebook можна побачити величезний знак “Like” та іншу адресу — 1 Hacker Way. Це вже стало практикою великих компаній – змінювати назви вулиць для того, щоб отримати собі гарну адресу. Головний офіс компанії Apple знаходиться за адресою 1 Infinite Loop, Microsoft – 1 Microsoft Way, Genentech – 1 DNA Way, Dell – 1 Dell Way. До речі, спочатку Facebook розглядав варіант адреси 1 Social Circle, але від цієї ідеї відмовились щойно Google запустив свій Google+ з «колами друзів».

Приємні враження починаєш отримувати вже на паркінгу кампусу – там є спеціальні місця з зарядками для електромобілів, місця для вагітних, що розташовані ближче до входів будівель, місця для тих, хто приїхав на співбесіду, чи просто відвідувачів, при цьому на знаках використані іконки у стилістиці сайту Facebook.

На вході нам запропонували заповнити на iPad просту форму відвідувача – моє ім’я та за допомогою форми пошуку Facebook вказати співробітника, який нас запросив. Ось тут і трапився конфуз. Я знав ім’я хлопця, але не знав прізвища. Через особливості транслітерації “Євгеній” я не міг знайти його через форму пошуку — довелось дзвонити. Після заповнення форми нам видали бейджі відвідувачів – і ми нарешті змогли пройти через турнікети на територію кампусу.

Кампус займає величезну територію, понад 57 акрів. Дев’ять будівель, поєднані між собою переходами та мостами, формують відкритий простір – вулицю всередині. Завдяки цьому, кампус схожий на маленьке місто і це враження ще більше посилюється через порожність територій навколо. На центральній площі кампусу Hacker Square плиткою викладено напис HACK. Для облаштування території, Facebook найняв двох консультантів з Disney, щоб кампус виглядав як автономне містечко з вуличками, галявинами, крамницями та кав’ярнями.  На території знаходяться дев’ять ресторанів в яких харчування безкоштовне (окрім Sushi Place). Багато співробітників скаржилися на несмачну каву у офісі, тому до кампусу запросили мережеву каліфорнійську кав’ярню Philz Coffee. Втім, тут за каву прийдеться заплатити. Коли кав’ярня нарешті відкрилась, люди почали зрізати свій шлях до неї і так як відвідувачів було дуже багато, почав страждати газон. Тому на місці витоптаної доріжки виклали шлях з плитки й пофарбували його жовтим кольором.

Окрім ресторанів, кав’ярень, кухонь з закусками та холодильників з напоями, на території кампусу чимало станцій швидкої їжі. Раптом співробітнику захочеться з’їсти хот-дог? Морозиво, інші солодощі та напої також безкоштовні. Багато хто з працівників компанії в перші місяці роботи стрімко набирає вагу через смачну та безкоштовну їжу у кампусі. Це явище називають “Facebook 15” по аналогії з “Freshman 15” (вислів, що широко використовується у Північній Америці для позначення явища стрімкого набору ваги (в середньому 15 фунтів за рік) студентами за перший рік їх навчання). Проте для тих, хто намагається боротися з надмірною вагою, також створюються сприятливі умови. Наприклад, активні робочі місця – ноутбук, що кріпиться на біговій доріжці. Facebook заохочує своїх співробітників користуватися велосипедами. Тут можна не лише безкоштовно взяти велосипед в оренду, але й відремонтувати його у веломайстерні The Hub, заплативши лише за запчастини, а роботу майстра компенсує компанія. На всій території кампусу заборонене паління.

Кампус Facebook видається чудовим місцем не лише людям – тут дуже комфортно проживають ще й дикі лисиці. Їх дуже люблять співробітники і вони мають свою сторінку. Кампус отримав статус Wild Nature Habitat і лисиць тут категорично не можна підгодовувати – тварини не мають втратити своїх навичок полювання. Також на території є крамниця, яку назвали дуже просто – Store, відкинувши артикль “The” (як свого часу зробили з назвою The Facebook). Тут можна придбати футболки, худі, кепки, горнятка, ручки з логотипом Facebook. Ціни не кусаються, бо майже всі речі продаються ледь не по собівартості.

У кожній будівлі є міні-кухні, де можна безкоштовно взяти напої, чіпси та якісь смаколики. Бажаючі можуть робити паузу від роботи та грати у класичні аркадні ігри. Тим, кому не цікаво грати в аркадні ігри, настільний теніс або шахи, може пограти у дженго. Для дуже зайнятих працівників на території кампусу працює пральня.

В одній з будівель я побачив Lego-стіну. Кожен бажаючий може щось викласти на ній. Прапор України зробив не я. Певно хтось з українців, яких багато працює у Facebook. Був навіть смішний момент, коли якийсь хлопець почув українську мову та підійшов до нас привітатись. Виявилось, він сам з Сум і лише почав тут працювати.

Рік тому Facebook купив Instagram за 1 мільярд. Тепер їхній офіс також знаходиться на території кампусу. У них є цілий стенд з класичними фотоапаратами.

А цей малюнок “One of us” має прихований зміст. Ніндзя, пірат та джедай – назви етапів проходження співбесіди у Facebook. Пройти технічну співбесіду у Facebook не так і просто. Як мінімум, доведеться писати код на дошці.

Загалом хотілось більше зробити фотографій, але не дуже зручно було забирати час у людини, яка проводила нам екскурсію – адже це робиться в робочий час. Ще дуже хочеться потрапити до Нью-Йоркського офісу Facebook. Я б навіть сказав, що я не проти там попрацювати 🙂

 

А мы тут аппсами балуемся: мобильные приложения от музыкантов