#SVOЇ серед своїх

Останнім часом в Україні заіскрилося стільки нових цікавих гуртів, що вистачить не на один фестиваль. Одразу сім таких команд завітають до Львова 15 травня на перший фестиваль
#SVOЇ. Напередодні вони розказали Comma, що пов’язує їх зі Львовом і які свої пісні радять для прогулянок містом.

Костянтин Почтар (5 Vymir)

Про перші гроші, зароблені музикою

 

«Вперше у Львові я побував тільки на першому курсі з нашим клавішником Вадіком і кількома друзями. У нас були дві акустичні гітари і губна гармошка, тому в перший же вечір ми сіли біля пам’ятника Шевченку і заграли. Хвилин за 10 навколо зібралось близько 20 людей, підходили ще, почали кидати нам гроші. Власне, то були перші в житті гроші, зароблені музикою, ще й доволі спонтанно.

А ще у нас була пісня на слова Тараса Шевченка — з вірша ми зробили такий собі американський фолк-рок а-ля The Byrds чи Боба Ділана. Тоді один хлопець почув її і до цього часу пише нам, щоб ми її записали (пройшло вже 7 років). До речі після тієї поїздки до Львова ми почали спілкуватись українською мовою, хоча ми всі з російськомовних сімей.

Думаю, для прогулянок Львовом підходить музика Kings of Convenience, а з наших пісень — «Так Тихо». У ній є шматочок Львова, бо ця пісня — пазл. Там зібрані враження від багатьох подорожей і є кілька рядків і про це місто. Музичні події — це те, чого Львову не вистачає. Лайн-ап фестивалю #SVOЇ дуже різношерстий, кожен знайде щось до душі. Коли маєш із чого вибирати — можеш вибрати найкраще. Я б із задоволенням скористався цим правом».

Антон Слєпаков (Вагоновожатые)

Про «Океанів» і альтернативу 90-их


 

«В 1994-95 годах во Львове проводился мощнейший фестиваль «Альтернатива». Сейчас я даже представить себе не могу нечто подобное. Каждая группа была выдающейся (увы, сейчас времена сильно изменились). Я бы мог рассказывать чуть ли не о каждой группе, выходившей на сцену — это был культурный шок и впечатления на всю жизнь. Тогда я впервые увидел «Океан Ельзи», например. Уверен, концентрации таких альтернативных талантов на квадратный метр способствовала неповторимая атмосфера Львова. Да, многие группы играли в Киеве на той же «Музыке в стиле Кiн», но там на одну хорошую команду приходилось десять посредственных и порой высидеть в зале было невозможно.

«Вагоновожатые» будут играть во Львове второй раз, стало быть наша музыка там ещё в новинку. На прошлом концерте из-за порванной струны на гитаре не прозвучала композиция «Старость». Может, стоит её сыграть в этот раз?

Наша песня «Врезалось в память» динамична — сойдёт для прогулочного шага по Львову. А «Упасть с тандема» подойдёт отчаянным львовским «роверистам».

Sasha Boole

Про перше музичне тату, сцену і вініл


 

«Львів для мене взагалі дуже знакове місто. Саме тут я колись зробив перше музичне татуювання. Це були слова пісні The Cure «Boys Don’t Cry». Також зі Львовом пов’язані кілька амурних історій, але про це не будемо… Столиця Галичини у мене напряму асоціюється з музикою. Ще задовго до того, як займатися музикою, я постійно їздив на Львівські фестивалі і концерти як відвідувач. Тепер час спробувати себе на сцені.

Наразі я роблю безстрокову перерву із клубними концертами в Україні. Тому почути новий матеріал можна буде лише, спіймавши мене на фестивалях, а найближча і найпривабливіша нагода — саме фестиваль #SVOЇ. Окрім того, вперше я вийду на львівську сцену не наодинці, а зі скрипалькою Ольгою, яку можна почути на альбомі «Survival Folk». А ще, хто не знає, — вже згаданий альбом от-от вийде на вінілі. Можливо, на фестивалі я його презентую.

Моя пісня «Waiting For The Doom» — про вміння насолоджуватися життям у не найкращі для того часи, про прагнення кращого та здатність долати перешкоди. Сама атмосфера пісні, така меланхолійно-життєствердна, мені здається, пасує Львову».

Дмитро Плахотній (Lakeway)

Про переїзд до Львова


 

«Львів — найпопсовіше, але разом із тим, найприємніше місце, куди нам всім подобається повертатися. Одним із перших разів я побував у Львові, коли наш драмер Макс навчався там на магістратурі. Поки у нього були пари, я мав купу вільного часу, багато читав, гуляв, писав деяку лірику. А вечорами ми гарно проводили час, вештаючись від одного бару до іншого. Ще тоді я пообіцяв собі, що повернуся до Львова, щоб пожити. Потрібно набагато більше часу, ніж вихідні, щоб сповна відчути атмосферу цього міста.

Так і вийшло — через декілька років я закінчував там університет. Для всіх нас Львів є містом духовного відпочинку і водночас внутрішньої напруги, яка постійно спонукає до творчості. Я би спробував прогулятися нічним безлюдним Львовом під пісню «Late» або насолодитись панорамою міста з Замкової Гори під «Heaven».

Львівянам варто відвідати фестиваль #SVOЇ, щоб остаточно переконатися — в Україні є якісна, сучасна, молодіжна та стильна музика. Ми обіцяємо чуттєву атмосферу на нашому виступі та найновіші пісні».

Lika Bugaeva

Про нові часи та своє кіно


 

«Львов — для влюбленных и смелых. Город особенный тем, что в любое время вдохновляет неистово. Думаю, мы подходим этому городу и рады, что будем впервые здесь играть.

Фестиваль #SVOЇ — большая удача для новой музыки. В последнее время мы стали ощущать поддержку. Если раньше в интервью у меня бы спросили, почему я пою и пишу на английском, то сейчас такого не произойдет. Здорово, что стираются штампы восприятия и люди стремятся менять и меняться. На фестивале будут премьеры новых песен. Мы записали второй альбом и молчать нет сил.

У нас есть песня «Тримай мене» в соавторстве с Дианой Арбениной. Каждый раз, когда мы её играем, я закрываю глаза и вижу кино. И это кино могло бы происходить во Львове».

Panivalkova

Про гостинність

 

«У березні 2014 року ми вирішили поїхати втрьох на відкриття фотовиставки нашої барабанщиці Даші у арт-кафе «Дзиґа» і, користуючись моментом, дати перший сольний концерт у Львові. Для нас це романтичне, казкове і гостинне місто, і ми раді, що найближчим часом відіграємо там декілька концертів. Мабуть, 12 треків із нашого наступного альбому — це і буде найкращий саундтрек до прогулянки містом.

На фестивалі «SVOї» зберуться кращі з найкращих. А наш виступ завжди є суцільним сюрпризом навіть для нас самих. Ми зробимо все можливе, щоби львів’яни лишились задоволені та не захотіли нас відпускати».

Руслан Колесников (Dead Boys Girlfriend)

Про феєрію львівського лайву


 

«Наше прошлое выступление во Львове иначе как феерическим не назовешь. Пожалуй, это была наша самая яркая гастроль на данный момент. Можно вместо описания эпичности поездки я лучше фото покажу? 🙂

Во втором альбоме у нас много хаусовых и околотанцевальных треков. Вот они в первую очередь подойдут прогулкам по Львову. Мне кажется, пульс города отлично совпадает с этими ритмами.

Зрителям нужно посещать и поддерживать любые фестивали сейчас. Грядёт расцвет украинской музыки, и мы все стоим у истоков этого явления, и музыканты, и слушатели. Выступление Dead Boys Girlfriend на фестивале #SVOЇ мы постараемся сделать максимально необычным и интересным.

Во-первых, мы исполним большинство песен из только-только появившегося второго полноформатного альбома. Во-вторых, будет необычный состав группы. В-третьих, новый альбом мы выпустили исключительно на виниле, соответственно послушать новые треки можно либо на концертах, либо на пластинках, которые, кстати говоря, мы везём с собой для всех желающих их купить».

SVOЇ Festival
15.05 | Picasso
Квитки

Фестиваль «86»: документальне кіно, що вражає