Твій путівник по «Книжковому арсеналу»

,

08 апреля 2014

77

0

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» вчетверте збере всіх, хто читає свідомо. 8–13 квітня відбудеться понад 200 літературних подій від близько 100 українських видавництв і 30 впливових діячів літературі з 10 країн. Минулого року фест зібрав 40 тисяч відвідувачів. Ну як тут не розгубитись? Спеціально для читачів Comma люди літератури розказали про ті заходи, які найбільше чекають і радять особисто вони.

 

Катерина Бабкіна
письменниця, журналістка, драматург

Топовою подією для мене особисто є приїзд Юдіт Германн. Вона фантастична, її «Аліса» — неземна. З австрійських постановок своєї п’єси я повертаюся 13 квітня, прилітаю на останній день Арсеналу спеціально для того, щоби встигнути побачити цю жінку і поспілкуватися з нею. Друга подія в моєму топі — лекторій «Забуті класики», де видатні і дуже трастед сучасники розкажуть про «недооцінених» за визначенням організаторів, класиків української літератури — Домонтовича, Вільде, Семенка, Куліша та Свідзінського. Я дуже сподіваюся, що хтось запише ці лекції. В моїй внутрішній українській літературі деталей про цих людей дуже бракує.

А третя — це фестиваль Нової музики. Весь. В музиці я невіглас, але щоразу чекаю на Арсенал серед іншого і саме тому, що їхня музична програма завжди попадає мені в сто зі ста і все, до фестивалю для мене нове, залишається потім уже як улюблене.

9.04, 17:00. Лекторій «Забуті класики» Володимир Свідзінський.
10.04, 18:00. Лекторій «Забуті класики» — Віктор Домонтович.
11.04, 17:00. Лекторій «Забуті класики» — Микола Куліш.
12.04, 14:00. Лекторій «Забуті класики» — Ірина Вільде.
13.04, 13:00. Презентація книги Юдіт Германн «Аліса» і зустріч із авторкою.
13.04, 13:00. Лекторій «Забуті класики» — Михайль Семенко.

Щодня, 20:00. Фестиваль Нової музики. Музична сцена, 2 поверх.

 

Юрко Іздрик
прозаїк і поет

Я злукавив би, якби не сказав, що найбільше очікую презентацій двох своїх поетичних збірок — «AB OUT» (Вид-во Старого Лева) та «ПІСЛЯ ПРОЗИ» (Meridian Czernowitz).

Стосовно ж того, що видається найцікавішим особисто мені, то, переглядаючи програму, зупинився — як старий самвидавівець — на серії лекцій «Нова хвиля сучасного арт-самвидаву», цікаво було б послухати діалоги Леся Подерв’янського з Юрієм Володарським та Олександром Бойченком, а ще потрапити на презентацію поетичної збірки «Сонет 66» Льва Рубінштейна, з яким ми мали колись спільні читання на Львівському Форумі.

Загалом програма ж настільки різноманітна, що особисті поради видаються цілком недоречними — кожен знайде щось на свої зацікавлення.

9.04, 19:00. Подерв’янський vs. Володарський, публічне інтерв’ю.
11.04, 18:00. Подерв’янський vs. Бойченко, «Діалог за келихом червоного сухого».
11.04, 18:00. Презентація поетичної збірки Юрка Іздрика «AB OUT».
11.04, 19:00. Презентація поетичної збірки Льва Рубінштейна «Сонет 66».
12.04, 17:00. Презентація книжки Юрка Іздрика «Після прози».

 

Мария Драгина
поэтесса, журналистка

1. Лекция Мириам Аниссимов про Ромена Гари по случаю 100-летия со дня рождения. Потому что Гари — один из любимых писателей. И любопытно услышать о нем из уст французов.

2. «Діалог за келихом червоного сухого», Лесь Подерв’янський — Олександр Бойченко. Предвкушаю качественное содержание с тонким юмором.

3. Лекционный курс Центра Довженко «Кіно(У)топія: з історії українського радянського кіно». Лекция 3 — «Розважальність і утопічність в постсталінському радянському мюзиклі». Показ: «Їхали ми, їхали…» (1962, 81 мин). Кино, конечно. Хочу попытаться попасть на всю серию лекций, не только на эту. Испытываю к кинематографу страсть. А на таких лекциях можно узнать бесценное. Тем более, речь об украинском кино.

4. Презентация книги «Лісова пісня» Леси Украинки от издательства «Основи». Потому что уважаю ребят, которые делают проект. Считаю, у них хороший вкус, и этот вклад в украинскую культуру действительно необходим.

10.04, 12:00. Лекція Міріам Аніссімов про Ромена Гарі.
11.04, 18:00. Подерв’янський vs. Бойченко, «Діалог за келихом червоного сухого».
11.04, 18:00. Презентація книги «Лісова пісня» Лесі Українки від видавництва «Основа».
12.04, 19:00. Лекция «Розважальність і утопічність у пост сталінському радянському мюзиклі».

 

Андрей Кривошеев
поэт, режиссер

Сергей Жадан — это раз. Публичное интервью Леся Подервянского и Юрия Володарского — это два. А три — это почти все презентации книжек, особено поэзии. Не могу никого выделить, не знаю этих людей. Но постараюсь приходить. Мало ли. Хорошая программа. Много интересного. Не знаю, что выбрать. Все презентации могут оказаться хорошими.

8.04, 21:00. Сергей Жадан и «Собаки в космосе» @ Sentrum.
9.04, 19:00. Подерв’янський vs. Володарський, публічне інтерв’ю.

 

Александра Сметаненко
Координатор в книжной кофейне «Хармс» и детском книжном магазине «Цукровий когутик»

Арсенал — абсолютно удивительное культурное событие. Чистый гезамткунстверк. Из необъятной программы сложно выбрать, а тем более посоветовать. И все же возьму на себя смелость назвать несколько событий, которые для меня лично имеют актуальность.

Первое — «Муми-тролли шрифтом Брайля», презентация изданий «Маленькі тролі та велика повінь» и «Капелюх чарівника» в двух томах, которые будут бесплатно распространяться в специализированные интернаты и школы по всей Украине. Очень мало книг издается со шрифтом Брайля. Библиотечные фонды нуждаются в пополнении. Меня всегда интересовали необычные способы и форматы книг. В будущем хотелось бы заниматься такими проектами.

Второе — лекция Бориса Куприянова «Библиотеки и книжные магазины как институты построения гражданского общества». Рекомендую послушать для расширения и сравнения культурологического опыта в этой сфере. Сравнить и попытаться понять, верным ли путем мы движемся.

Ну и буду рада, если сумеете заглянуть к нам на чтения будущей книги «Казки маленької Маґдалени» Дианы Карпенко-Кантер. В ее основу лягли настоящие приключения девочки Магдалены, путешествовавшей через американские континенты и собиравшей сказки.

10.04, 12:00. Чтения книги «Казки маленької Маґдалени».
11.04, 12:00. «Мумі-тролі шрифтом Брайля».
12.04, 12:00. Лекция Бориса Куприянова.

 

Ірина Славінська
куратор української програми «Книжкового Арсеналу»

«Книжковий Арсенал» — перша велика культурна подія в Києві з часів листопада 2013 року. Цей фестиваль — привід зібратися, подумати, згадати, подивитись один одному в очі і на сторінки книжок. Його програму, яка особливо багата саме цього року, складно скоротити до 3-5 подій. Я би трохи розширила завдання та назвала би не декілька цікавих подій, а декілька цікавих програм-у-програмі.

По-перше, це програма Почесного Гостя фестивалю — Франції. Цього року на «КА» вперше є країна-почесний гість. Франція на фестивалі має власний окремий майданчик для заходів своєї програми, тож кожного дня у будь-якій порі там буде цікаво.

Друга цікава програма — це публічні інтерв’ю. В її рамках спеціально запрошені журналісти беруть інтерв’ю у спеціально запрошених письменників (Сергій Жадан, Лесь Подерв’янський, Тарас Прохасько, Наталка Сняданко, Ірен Роздобудько та Лариса Денисенко).

По-третє, зверніть особливу увагу на наші лекторії — цього року на Книжковому Арсеналі можна буде почути дуже цікаві лекції з літератури, філософії, історії українського кіно та лекції, що фокусовані на сучасному арт-самвидаві.

Детальніший опис програми «Книжкового Арсеналу»

pdf-буклет із повною програмою заходів

Що слухає «Громадське ТВ»