Нова українська музика: найкраще за квітень 2018

,

14 May 2018

0

0

Щомісяця редакція Comma слухає десятки свіжих релізів і збирає разом найцікавіші альбоми, EP, пісні та кліпи.

У розквіт весни на вас чекає грайлива поп-музика майбутнього і важка безкомпромісна альтернатива, довгоочікувані прем'єри і несподівані колаборації.

Найкращі альбоми та EP

Sinoptik «Fields On Fire»

У третій платівці «улюблений важкий гурт хіпстерів» вальнув більше тестостерону та епічного розмаху за мотивами рок-класики 70-х. Нехай місцями хлопці заграються з пафосом до рівня Spinal Tap, загалом їхня музика суттєво зміцніла.

Soom «Джєбарс»

«Крізь жах і огиду йшов Джєбарс невідомим шляхом за розбиті лісом панельні будинки і бачив, як неминуче розкладалося чіло Чугайстра, випустивши з вен своїх отруту».

Похмуре тріо з Харкова поєднує змістовне метафоричне оповідання та рішучі експерименти з металом, думом, індастріалом, сладжем, психоделікою у концептуальному альбомі. Вибухові барабанно-гітарні моменти видають нестачу якості запису, проте більш протяжні ландшафти, оповиті синтезаторами, віолончелями та флейтою, компенсують це таємничою глибиною.

The Erised «One Hundred» EP

Спочатку їх було п’ятеро і вони невпинно шукали себе — у співпраці з драм-н-бейс лейблом Med School Music, у розмитому R&B і даунтемпо альбому «Room 414». Залишившись утрьох, The Erised відточили звучання і заявляють про себе як сміливий поп-гурт нового покоління. У треці «One Hundred» музиканти до того ж показують, що можуть наробити галасу і у хіп-хопі, варто лиш захотіти.

Гурт [O] «Роби Любов»

«Я хотіла про любов, а хлопці — без соплів. Сподіваюсь, так воно і вийшло: любов без соплів», — каже вокалістка Оля Чернишова.

Головне у цьому міні-альбомі — любов до музики. До синтезаторних хвиль і пружинистих барабанних збивок, до джазу, броукен-біту і діп-хаусу. Перед нами еталонний український futurepop, витончений, чуттєвий, сповнений повітря і сонячних відблисків. Часом студійні версії звучать надто сухо, проте будьте певні, наживо ці пісні розквітнуть і закружляють вас у танці.

Найкращі треки та кліпи

Tik Tu «Котку». Коти — не те, чим вони здаються. Психоделічна пісня оздоблена анімацією з використанням аплікацій і малюнків аквареллю. Піддаємось гіпнозу і дуже чекаємо на другу платівку тернопільського гурту.

Alina Pash «Bitanga». Відколи ми запрем’єрили дебютний сингл закарпатської бітанґи, його досі репостять у соцмережах. Традиції хіп-хопу під драм-машинку із 80-х, безпосередність української поп-музики 90-х, іронічне загравання з модою на етно-мотиви — ексцентрична суміш.

The Hardkiss «Мелодія».  За останній час гурт видав багато розмірених балад, потужних настільки, щоби кожний куточок на концерті у Палаці Спорту вібрував ледь не сильніше, ніж на бойовиках. «Rain», «Журавлі», «Кораблі», а тепер і цей сингл.

Іван Дорн «Afrika». Виняткова режисерська робота поєднала найбільш тріповий трек із платівки «OTD», колоритні танці, яскраву рекламу Adidas і навіть соціальний проект по збору коштів на будівництво танцювальної школи для дітей Уганди.

DaKooka «Обещай». «Це трек про позачасове місто пустих підземних переходів і телефонних автоматів, що працюють лише вночі і лише на вихідні дзвінки. Слідуючи один за одним, обіймаючи і даваючи обіцянки, потрібно вчасно озирнутись і подивитись — чи не йдете ви за привидом із минулого?» — каже сама Катерина Єрьоменко. Чіпка мелодія, м’яке електронне звучання — це одна з її найкращих робіт.

Grisly Faye «Fall For Me (once more)». Індітронік-артистка Маргарита Кулічова повернулася до свого дебютного синглу 2014 року, щоби переосмислити і перезаписати його. Приводом стала анімаційна робота дизайнера Марини Кізілової, створена спеціально для цієї пісні. Оновлене аранжування і метафоричний відеоряд поєднались у витворі, вартому фестивалів короткометражок. Більше про роботу над кліпом — у нашому матеріалі.

Yeyo «Wake Up». Картонні маски як у дебютному кліпі повернулися тут недарма — перед нами новий початок. Гурт «её» переходить кордони з англомовним синглом. Ефект важко передбачити, проте, будучи харизматичним і оригінальним явищем на локальній сцені, вони давно заслуговують більшої уваги.

5 Vymir «Чужі». Запис на студії LipkyZvukozapys та мастеринг британця Джона Девіса зробили своє: київські рокери зазвучали соковитіше, та й перкусія додала грайливості. Коментарі хлопців щодо роботи над синглом читайте у нашому матеріалі.

NOUSINTHIS «False Promise». Забудьте все, що ви чули про цей гурт. А якщо досі не чули, зараз — саме час. Стривожений пульс і марево старих синтезаторів у їхньому новому синглі зачаровують. Десять хвилин музиканти тримають інтригу, так і не розкриваючи її, тож доведеться чекати кульмінації на презентації нового матеріалу в Atlas.

Polje «Schengen». Монотонне повторення короткої пустотливої фрази, наче взятої з переписки у месенджері чи стрічки твіттера, спонукає сприймати її як мантру, відшукувати у ній глибший контекст, коментар сучасних реалій, можливо цілу філософію. Але й без цього багатошарова перкусія і поступовий звуковий розвиток не дають занудьгувати.

Sheetel «Arise». Гурт MYOPIA розпався на краще, сольний проект Антона Шителя звучить більш потужно й відчайдушно.

Христина Соловій & Любомир Мельник «Fortepiano». Несподівана для обох музикантів робота. Христина Соловій випробовує на міцність свої сонграйтерські здібності та набирається сміливості у колабораціях, а піаніст Любомир Мельник, розкладаючи просту мелодійну пісню на нескінченні стрімкі арпеджіо, здобуває увагу нової аудиторії.

Ignea «How I Hate The Night». Текст колискової робота Марвіна з «Автостопом по галактиці» отримав патетичне оркестрове оформлення з ніжним жіночим вокалом. Шарму пісні додає барвиста анімація Марії Горульової зі студії Hello, Pigeon! Так і не скажеш, що це твір метал-гурту. 

Braii «Complicated». Пройнятий пост-панковим мороком, другий трек нового проекту Оксани Бризгалової зривається з ланцюга наприкінці. У зацикленому відео її кидає з обриву Роман Бахарєв із гурту Bahroma. У зацикленому відео її кидає з обриву Роман Бахарєв із гурту Bahroma, її кидає з обриву Роман Бахарєв із гурту Bahroma, її кидає з обриву Роман Бахарєв із гурту Bahroma.

Stoned Jesus «Hands Resist Him» (Live). Рокери дебютували на ТБ і заразом привідкрили завісу, за якою готується їхній новий альбом — четвертий у дискографії і перший під дахом Napalm Records, домівки DevilDriver, Moonspell, Candlemass та Jinjer. У студійній версії має зазвучати ще міцніше.

Pur:Pur «Unlike Mine». Ната Сміріна кидає виклик гурту 5 Vymir у змаганні за найбільш гостросюжетне лірик-відео року. 

Komissiya «Mutabor». Київський інді-рок квартет не заморочується якістю запису і чистотою вимови, зате композиційно звучить свіжіше за багатьох інших. На дебютний трек музикантів надихнув радянський мульт «Халіф-лелека».

Счастливые люди «Время учиться кодить!» . Дебютний альбом проповідників цифрової утопії часом звучить надто прямолінійно, і комедійність не перекриває брак справді яскравих ідей у текстах і музиці, проте ключовий трек і кліп — ексцентричний маніфест, здатний обернути у їхню віру багатьох.

      Підписуйтесь на наш канал у Telegram.
Пульс #4: микс лучшей электроники апреля