Разбор полётов: Земфира и украинский флаг

,

22 March 2016

12745

0

Вчера на концерте в Вильнюсе российская певица Земфира резко обратилась к украинским зрителям по поводу флага, который они подняли над головой. Вместо скоропостижных обвинений мы опросили людей, которые были в зале — и тех, кто осуждает её поступок, и тех, кто оправдывает. Собрали шесть мнений. Выводы за вами.

Олександр Педан: «Усі українці та багато литовців вийшли. Хрест»

Ніколи не мав кумирів, але свого часу творчість Зємфіри мені подобалась. Але сьогодні ця ……., побачивши прапор України у залі, показала фак і матюкнулась! У Вільнюсі! Усі українці та багато литовців вийшли. ХРЕСТ. #земфіраганьба (Першоджерело)

Евгений Примаченко: «Мы были разочарованы»

Земфира показала фак украинскому флагу и попросила его убрать. После этого многие украинцы и литовцы покинули площадку. Дальше Земфира спела песню «Я — маленький человек, я просто хочу жить», потом песню «Спасибо», хотя не понятно, за что спасибо. Мы были разочарованы, кричали «Слава Украине».

Галина Бойко: «Сумно. Образливо»

Всі, хто не розгледів #зраду у відсутності в концертному турі Земфіри України, купили квитки до Вільнюса. Забігаючи наперед скажу, що краще б розгледіли і пожертвували 30 євро на благочинність.

Концерт почався майже на годину пізніше, фан-зона заповнилась не так щільно, як востаннє у Києві на її концерті, але й серед цієї купки впізнавалися співвітчизники. Приблизно на четвертій пісні переді мною хтось підняв догори жовто-синій прапор. За секунду це зробила ще одна парочка. Земфіра, доспівавши пісню, з дуже гнівним обличчям звернулася в напрямку прапорів: «Вы меня подставить хотите? Уберите! Уберите, я прошу!» Неприємний погляд в той же бік був спрямований на словах «оставляю друзей, тех что наполовину…»

Прапори опустилися. Після чергової пісні високий хлопець, що стояв біля мене, вигукнув «Земфіро, Україна все одно тебе кохає!»

«Кохає»? Серйозно?

Ще хвилин за десять прапори знову замайоріли над головами українців. Терпіла співачка недовго, і врешті з неї вилилося те, що уже, мабуть, всі ви читали чи чули: «Ну, уберите, я же попросила… Ладно, это очень просто. Мы в Литве, я — русская, вы — украинцы. Вы любите свою страну, я люблю свою. Ну что не понятно? Я сказала: уберите, бл…!» Прибрали.

Хлопець, який від імені України зізнавався в коханні, розвернувся і кулею вилетів із зали. Для мене теж концерт на цьому скінчився.

1. Прапор просто підняли. Його не передавали на сцену і не кричали «Смерть ворогам!» Тобто нормальна людина мала б на її місці сказати щось типу «Україна, привіт! Спасибі, що приїхали». Все. Люби свою країну мовчки. Гни лінію «Музика поза політикою».

2. Для мене в цей вечір помер останній російський музикант. Плейлист вдома почиститься і нехай на місці хітів Земфіри краще буде Іво Бобул чи Павло Зібров.

Сумно. Образливо.

P.S. Коли ми виходили, «прапороносці» продовжували підтанцьовувати.

Анна Салата: «Я не узнаю истинных причин, и вы не узнаете»

Когда сам работаешь с музыкантами и концертами, узнаешь слишком много внутренней информации, и уже не можешь оставаться незаинтересованным лицом. Еще до того, как концерт закончился, я прокрутила в голове сто одну версию закулисья всего происходящего, поочередно оправдывая то Земфиру, то людей, для которых она умерла, о чём они громко заявили в соцсетях. Но я не узнаю истинных причин и мотиваций. И вы не узнаете. Такие вещи знают обычно три-пять человека. С наступлением определённого уровня популярности музыкант перестаёт быть отдельной личностью. Это уже творческая единица, а за кадром остаются десятки других людей.

Если ты собираешь десятитысячные площадки, будь готов к тому, что ты или тщательно следишь за каждым словом, или каждый шаг влево будет караться расстрелом. Такие правила. Хорошо или плохо — вопрос второй. Человек, который работает в банке, МакДональдсе или троллейбусном депо, не знает и знать не хочет правил и закулисья музыкального бизнеса, имеет полное право хлопнуть дверью. Не хочешь, чтобы твои поступки осуждали — не выноси их на публику. Земфира же имеет полное право даже не узнать о существовании такого человека и его мнения.

От себя скажу одно. Что бы ни сказала, что бы ни сделала Земфира, песня «Прости Меня Моя Любовь» не станет менее гениальной. Чем больше я люблю артиста, тем меньше я хочу о нём что либо знать помимо его творчества. Хотя, опять же, как я могу судить её, как человека, если мы даже не знакомы? Видна только верхушка айсберга.

Олексій Хмара: «Хамство, воно інтернаціональне. Навіть, коли вдягнене у жовто-блакитні шати»

Впродовж концерту Земфіра кілька разів просила прибрати усі прапори та не підставляти співачку. Десь у п’яте те саме прохання вона повторила матом. Народ нарешті почув і на знак протесту пішов в кулуари арени. Там протестуючі активно пили, сварили співачку та постили у ФБ прокльони та специфічно нарізане відео. І вже невдовзі вся перейнята українська громадськість поливала співачку брудом.

Я там був. У трьох метрах від сцени. І в п’яти метрах від колонок. Тож добре все чув і бачив. І тому можу стверджувати, що розумію, чому саме Земфіра вчинила так.

Земфіра регулярно пише й виконує свободолюбиві тексти. Має значну армію шанувальників і не боїться говорити насправді те, що вона думає. У тому числі показово виступати проти звірств російської влади проти сусідньої України. Живеться Земфірі в Росії тяжко. Регулярно отримує звинувачення у запроданстві, регулярно знаходяться доброзичливці, готові їй спакувати валізу. І сухарів насушити в дорогу.

От зараз поїхала Земфіра у закордонний тур. Минаючи Україну, до речі. А завершальні концерти робити вона надумала вдома, тобто в тій самій Москві. Місці, де живе купа путіноманів, які все проукраїнське сприймають як автоматично вороже. І які все не дочекаються підстав, за які варто було би Земфіру викинути з Росії й подалі.

Це ж зрозуміло, правда? Тому і не дивно, що Земфіра впродовж концерту доволі ввічливо і не раз попросила прибрати усі прапори. Аби не мати підстав путінофілам витурити її з рідного дому. Насправді нашого бійця в їхній країні зла. Та дехто цього не збагнув. А тому виплеснув перегаром усю свою лють на співачку низкою злобних постів. Ще і з добряче підредагованими відео на підтримку. Хамство, воно інтернаціональне. Навіть, коли вдягнене у жовто-блакитні шати.

1. Охорона дійсно ходила по залу і часто просила прибрати прапори. А ще телефони, на які знімали концерт, стакани з пивом. якими махали над головами. Тож, як на мене, тут все ок.

2. Земфіра дійсно вжила мінімум одне лайливе слово саме до людей з прапором. Після того, як ті кілька попередніх прохань прибрати прапори просто проігнорували. Тож, лайка була на дію. а не на прапор.

3. Із залу дійсно пішли кілька обурених українців. І вони дійсно зібрались в кулуарах біля яток з пивом і вже там обурювались як могли.

4. Велика частина українців таки залишилась на концерті, прибрала прапори і спокійно дивилась концерт далі.

5. Після того самого мату зі сторони Земфіри, інших ексцесів, ані з боку співачки. ані з боку залу не було. Більше того, на біс співачка відпрацювала ще мінімум півгодини. (Першоджерело)

Катерина Скуридина: «Псевдо-патриоты давно превратили флаг из национального символа в продукт масс-маркета»

В начале концерта в паре метров от нас чуваки подняли флаг и Земфира им достаточно тактично жестом показала: опустите, пожалуйста. Они убрали. Затем в другом конце зала подняли второй. Она опять аккуратно между песнями спросила: вы хотите меня подставить? И потом утвердительно: вы хотите меня подставить.

Ещё через какое-то время, когда ребята подняли таблички с сердцами и надписью «Киев», она пела повернувшись спиной к залу и лицом к музыкантам почти всю песню. Уже можно было понять настроение, но нет, флаг опять подняли. Ну и тогда она сказала то, что сказала: «Я понимаю, что вы любите свою страну, но я свою тоже люблю. И сейчас, когда мы в беде, я прошу вас воздержаться от флагов».

Мне и самой хотелось, чтобы убрали флаги. Многие из нас со своим псевдо-патриотизмом давно превратили флаг из национального символа в продукт масс-маркета. А больше всего меня раздражает то, как просто люди у нас творят себе героев и врагов. Флаг уже работает как тряпка для быка. Все знают отношение Земфиры к Украине, но нет. Попросила убрать флаг — всё, враг. Я любила Земфиру и буду любить дальше. Так же, как и флаг своей страны.

Фото: Марина Захарова

8 успешных групп и музыкантов с синдромом Дауна