Відео дня: «ДахаБраха» та акробати у великому шоу театру Châtelet в Парижі

18 September 2019

1118

0

Театр Châtelet розташований у серці французької столиці та має багату 150-річну історію. Тут представляли свої твори Чайковський, Штраус, Малер, Стравинський, а в 1917-му Ерік Саті, Жан Кокто та Серж Дягілєв влаштували прем’єру «Параду» — балету на одну дію про циркових артистів. Декорації та костюми тоді створив Пабло Пікассо, опираючись на принципи кубізму, а поетичний маніфест написав Гійом Аполлінер, який назвав спектакль «більш правдивим, ніж саме життя» і описав його як «свого роду сюрреалізм», вперше в історії вживши цей термін і окресливши цілу творчу течію 20-го сторіччя.

Більш ніж 100 років потому для повторного відкриття Театр підготував абсолютно новий «Парад», і зокрема запросив до участі український гурт «ДахаБраха». Свіже шоу повне циркових номерів — жонглювання, дріт, акробатика, клоунада. Канал ARTE виклав повний запис, «ДахаБраха» виходить на сцену на відмітці 24:00 і виступає з трупою французького постановника Стефана Рікорделя.

Гурт виконав пісні «Specially for You», «Весна», «Шо з-под дуба», «Baby». Це не перша співпраця Рікорделя з українськими музикантами — до цього він кілька разів працював над виставами з гуртом Dakh Daughters, зокрема на ГогольFest у Києві в 2013-му.

Наступними на сцену виходять артисти STREB: Extreme Action Company з Брукліну, інтерпретуючи в повітрі працю П’єра-Іва «Маке», а завершує дійство картина, створена фарбою, що спускається з вішалок.

Нагадаємо, в жовтні «ДахаБраха» гастролюватиме по США, 6 грудня дасть свій найбільший сольник у київському Палаці Спорту, а в лютому 2020-го вирушить у тур по Україні.

 

    Ще більше музики — у нашому каналі у Telegram.

Peggy Gou виступить у Києві: ось 5 вибраних сетів харизматичної діджейки