Прем’єра: електронна меса у дебютному синглі Mariia&Magdalyna + Gosh

12 July 2021

0

0

Mariia&Magdalyna + Gosh запрошують сміливих на біблійний рейв.

Київський музично-перформативний проєкт виступає наживо з 2020 року, поступово записуючи до своєї церкви все більше прихильників і прихильниць.

Тепер Mariia&Magdalyna + Gosh представляють дебютний сингл «5.27» — переосмислення, перевідчуття біблійного тексту через іронічну, місцями жорстоку електронну месу.

5.27 це про головне
гріх похіть тренд
старі нові слова
нестача сенсів
краще одрубати одну руку чи все тіло кинути до пекла?

Mariia&Magdalyna — це поетичні меси за знаковими текстами, поєднання театру, голосу та альтернативної електроніки. На авансцені — актриси Маруся та Надія, в минулому учасниці музично-театрального колективу ЦеШо. Новий проєкт вони створюють у колаборації з Gosh — електронним музикантом та саунд-продюсером Георгієм Потопальським.

 

З нагоди релізу Comma розпитала Mariia&Magdalyna + Gosh про їхню творчість.

Маруся і Надія, наскільки я пам’ятаю, ви знайомі з першого курсу універу. Відтоді ви кілька разів змінювали концепцію своєї творчості, змінювали склад ансамблю, але продовжуєте діяти разом. Які спільні інтереси / цінності об’єднують вас та дозволяють творити як одне ціле?

Надія: Ми знайомі 10 мільйонів років. Спільною у нас є необхідність пошуку, пізнання світу через мистецтво. Ми дуже різні, але дозволяємо собі рівність, вчимося чути та бачити один одного, кожен день докладаючи зусиль.

Як поетапно створюються треки Mariia&Magdalyna?

Георгій: Оскільки наша колаборація досить експериментальна по своїй суті, то і до процесу створення треків ми підходимо експериментально з різних сторін. Наприклад, це може відбуватися паралельно з боку тексту, який Надя і Маруся знаходять і поєднують, а й одночасно від музики, яку пишу я. Коли з’являється звуковий матеріал, ми знаходимо спільні точки дотику і настрою, розкладаємо текст ритмічно, вносимо мелодику, якщо вона здається нам потрібною.

Музика створюється досить швидко, але потім займає дуже багато часу, щоб все з’єднати, вкласти текст в музику, відкинути невдалі моменти або дописати переходи та розширення. Оскільки я граю в лайві, і вся музика створюється наживо — на синтезаторах, драм-машинах, ефектах — то кінцевий результат дуже залежить від настрою. Ми дійсно «граємо» нашу музику, вкладаємося і переживаємо досвід на кожному концерті.

Де відбувся і як виглядав поки що найяскравіший концерт Mariia&Magdalyna?

Маруся: Один із найнезвичніших для нас концертів був у Closer на Свято весни. Це був потужний звук, енергія і зустріч з абсолютно новою аудиторією.

Найгарніший концерт був у переддень воскресіння Христа на фестивалі Станція Кирилівська. Великдень, Дощ, церква на пагорбі, дзвони та holy bible mass… здається це був ідеальний метч.

І останній незабутній концерт у Дніпрі на фестивалі Construction. Нам було цікаво і цінно опинитися в колі таких різних та водночас потужних музикантів, медіа-артистів і художників.

Над чим працює гурт Mariia&Magdalyna зараз?

Маруся: Наразі спільно з Олександром Шульгою і Sound Calpa Studio ми працюємо над записом ще двох синглів, які плануємо випустити у серпні та на початку вересня. Ну і продовжуємо мріяти про альбом, щоб в кінці осені вже випустити повноцінну Holy Bible Mass.

Brave! Factory 2020: перші 16 артистів і що за ними стоїть