Зустрічайте прогресивну електроніку, по-літньому прикумарений інді, трохи психоделіки, стьоб над хіп-хопом та скарби українського фольклору.
Найкращі альбоми та EP
ONUKA «MOZAЇKA»
Альбом місяця
Другий повноформатник Нати Жижченко перевершив очікування. Розмаїта мозаїка, повна звукових і смислових контекстів — від дитячих записів артистки («VATRA») і ритм-секції із семплів ламких крижин («ALL FRIENDS») до маніфестних бойовиків («GUNS DON’T SHOOT»), співпраці з Deep Forest («VSESVIT»), відсилок до Woodkid та The Future Sound of London — платівка розкривається все більше із кожним прослуховуванням.
Більше про трек «ALL FRIENDS» читайте у нашому ексклюзиві.
US Orchestra «I»
Хай назва не вводить в оману, це зовсім не ансамбль зі Сполучених Штатів, а «Українська Сільська Оркестра» — тріо молодих музикантів, що грають українську традиційну інструментальну музику, віднайдену у фольклорних експедиціях та архівах.
До альбому увійшли композиції емігрантів із Галичини та Поділля, що потрапили до Америки на початку 20-го сторіччя. У 1920–30-ті їхню гру видали Columbia Records та інші лейбли, і це були перші записи української традиційної танцювальної музики. Тепер ці скарби зазвучали в оновленій якості.
Vakula «Metaphors»
Відколи Вакула прославився у Європі як діп-хаус артист, він регулярно досліджував нові звукові горизонти, запозичуючи елементи з розмаїття жанрів від краутроку до класичного мінімалізму.
На його новій платівці ритми конгів і вібрафонів вкриті кількома шарами розмазаних електронних текстур — це створює атмосферу ембіентного афрофутуризму, яка дихає і переливається так, що навіть 18-хвилинний титульний трек ні на мить не залишає нудьгувати.
omodada «Tretiy» EP
EP місяця
Лесик Омодада — мультиінструменталіст, продюсер, учасник гурту Tik Tu — видав черговий сольний реліз. Серед м’якого, по-літньому прикумареного інді найбільше западає у вуха трек «Єдиний Птах».
Найкращі треки та кліпи
Hudaki Village Band «Rekity». Вони закохані, але він має їхати на заробітки — історія, знайома ще зі шкільних уроків української літератури, оживає у 16-хвилинному фільмі Анни Бурячкової. Якісна і детальна візитівка для незвичайного гурту.
Tik Tu «Banana». Тернопільське тріо продовжує потроху розкривати трекліст однієї з найочікуваніших платівок року.
Love’n’Joy «Come About». Загравання із психоделікою 60-х докотилися до Житнього ринку. Нове відео київського гурту зображує нічний Поділ, вуличний джем у стильовому вбранні біля зачиненого кіоску преси та блукання танцюристки у сріблястих лосинах. Головною героїнею кліпу стала випускниця німецької балетної школи Palucca Hochschule fur Tanz Dresden Єлізавета Ковпак, а автором — Нікіта Квасніков, який працював із гуртами Stepan i Meduza («Долго объяснять», «Прощение»), «Адвокаты» («Детка»), «Пошлая Молли» («Типичная вечеринка с бассейном», асистент режисера).
Panivalkova & Morphom «Суперхіт». Дівоче тріо Panivalkova довго вирізнялося простим акустичним звучанням і повними іронії текстами, але віднедавна гурт узяв курс на глобалізацію та вишукано рухається цим шляхом. Спочатку був «Космополітік», маніфест єдності й любові з індійським присмаком у виконанні понад 40 музикантів, а цього разу — щільне електронне аранжування у колаборації із затребуваним продюсером Morphom.
Jamala «Крила». Ця робота стала нашею піснею лютого ще у лайві, а тепер з’явилася у студійній версії. Присвята найближчим людям на слова Тетяни Мілімко із продакшном студії SEKTA.