Найкращі альбоми та EP
Tik Tu
Ulitakis
У 2016-му дебютник трійці з Тернополя став альбомом року на Comma, вразивши нас свіжістю психоделічних аранжувань зі скрипкою, флейтою, етно-мотивами, казковим настроєм, яскравими сюжетами, текстами українською, англійською та литовською. «Ulitakis» розширює і деталізує звуковий всесвіт гурту, лунає досвідченіше, амбітніше, гучніше.
Новий матеріал музиканти збирали ще ретельніше — можливо, навіть занадто. Вирій нюансів і переходів — від шепоту «Tik Tu» в якості додаткової ритм-секції у «Безпечніше лишитись вдома» до племінних плясок у кульмінації «Banana» — захоплює і приковує увагу, та часом пісні звучать перепродюсовано, наче їх перетримали в студії, не залишивши повітря. Через цю масивність навіть легковажні мотиви залишають відчуття тривожного ескапізму, наче ти з усіх сил затуляєш вуха від світу з його розчаруваннями і танцюєш, заповнюючи всі щілини свідомості музикою. Якщо Tik Tu пропонують втечу в такий музичний простір, вишуканий і сповнений див — ми тільки за.
В плейлист: Banana, Tommy, Планида.
Artem Bemba
Agalma
Новий реліз Артема Бемби — це три розслаблених нескінченних джеми з самим собою, записаних фрагментарно на студії у Львові та вдома у Міженці. Легкі джазові соло на радянських і японських синтезаторах, розмиті фортепіанні візерунки, електрогітара, бас, кларнет, труба — музикант зіграв на всьому сам, а для ритму йому вистачило семпльованих барабанів.
В плейлист: Kottabos Jam.
Voin Oruwu
Etudes From A Starship
Після минулорічного «Big Space Adventure» продюсер Дмитро Авксентьєв продовжує досліджувати космос і робити замальовки електронних ландшафтів далеких планет. Десь йому вистачає виду з ілюмінатора, та десь він все ж ступає на незвідану землю і навіть знаходить життя: крізь індустріальні шуми часом чується спів пташок, а фінал звучить так, немов Оруву відшукав у космічних джунглях ціле плем’я.
В плейлист: Decay Instability, Acid Clavi 2110.
Love'n'Joy
Bender On The Silk Road
З усіх українських музикантів, які заграють із легким психоделічним роком, мало хто справді розуміє естетику і занурюється у неї. Love’n’Joy — саме такі. Тому їхній дебютний альбом, записаний після десяти років існування гурту, звучить фірмово. Наступний крок і виклик — знайти в улюбленому жанрі власний голос.
В плейлист: Come About, Brut.
Delta X
Fall In
Коли Маріуполь охопила війна, місцевий електронний музикант Марк Февральський призупинив свій проект Delta X. Пізніше він випускав платівки і цифрові релізи під іменем Peshka, та тепер відновлює старий псевдонім. Усе для того, аби зібрати під однією обкладинкою треки останніх чотирьох років, які втілюють переживання Марка щодо рідного міста — «особистого гетто», до якого він прив’язався навіть попри «токсичні дощі». Так само, як у Маріуполі чарівні приморські пейзажі поєднуються з іржею залізничних колій і забрудненим повітрям від металургійного комбінату, у «Fall In» органічні, живі семпли поєднуються із техногенними вібраціями future garage.
Jinjer
Micro [EP]
Чемпіони України у важкій категорії згуртовують своє звучання у першому релізі з часів «King of Everything» 2016-го. У розпалі масштабних американських гірок із прогових рифів і ударних канонад головною принадою лишається голос фронтвумен — Тетяна Шмайлюк вражає діапазоном від люті до меланхолії, від убивчого гроулу до ніжних, мелодійних заспівів.
Це додає пісенним історіям об’єму, у «Teacher, Teacher!» згладжує шорсткості лірики, а «Dreadful Moments», присвячену насиллю над дітьми, остаточно робить однією з найвибуховіших речей в арсеналі гурту. Якщо опустити інструментальне аутро, яке складно співвіднести з усім релізом, маємо показовий доробок для будь-кого, хто досі не знайомий із поєднанням гармонії і хаосу, краси і жорсткості у музиці гурту.
В плейлист: Dreadful Moments, Ape.
Хвилі
Димоходами [EP]
Тернопільський інді-гурт вперше заявив про себе цієї зими з баладою «Сніг», і в дебютному міні-альбомі лишається вірним назві — ця музика немов мрійливо пливе на хвилях, навіть коли доходить до гітарного риффу в пісні «Невидиме прекрасне» чи стрибучої секції наприкінці «Круїзу». Мало хто зі старту звучить так впізнавано і привабливо.
В плейлист: Сніг, Невидиме прекрасне.
Довгий Пес & Original Dizzy
10 хвилин на березі моря [EP]
Провести десять хвилин на березі моря — здавалося б така дрібниця, але не кожен здатен навіть почути море, коли у голові шум. Довгий Пес, львівський репер з гурту «Ціна ритму», спостерігав за людською розгубленістю, байдужістю, невіглаством, і втілив свої занепокоєння і заклики у пливучому флоу, сповненому алітерацій та внутрішніх рим, під такі самі плавні збивки одесита Original Dizzy.
В плейлист: Втеча, Бум.
Clasps
PERRLA [EP]
Тернопільський продюсер каже, що писав ці інструменталки, аби «випустити пар», і це чутно: «PERRLA» несеться із безапеляційністю локомотива на паровому двигуні. Clasps плювати на визначені стилі, тому для забави він вигадує власні: сладж-футворк, шугейз-техно, пост-радянське даунтемпо, поховальний євроденс.
В плейлист: Wishy-Washy, Moonlight Clan.
Straytones
Beware, Dark Lord!
Here Comes Bell-Man! [EP]
Київське тріо представляє десятихвилинну гаражну рок-оперу. Потужні теми головних героїв, Темного Лорда і людини-дзвіночка, та напружена інтерлюдія між ними — вдалий формат, сама епічність і нічого зайвого. Поєднуючи стару школу в дусі Black Sabbath з новою в дусі Ty Segall, гурт плавить підсилювачі сочистим гостросюжетним скреготінням.
В плейлист: Dark Lord, Bell-Man.
Найкращі треки
«Один в каное» зіграли великий тур на підтримку другого альбому рік тому і досі не випустили сам альбом, проте кожна пісня, яку вони показали відтоді — спочатку «Ікони (Шістдесятникам)», тепер «У мене немає дому» — емоційний поетичний скарб, якого годі було й чекати. Тож варто просто цінувати гурт таким, яким він є. Тим паче, попереду нові гастролі.
Бешкетливі діти «Даху» з гурту ЦеШо хоч і заточили свій перший кліп під трихвилинний формат «Євробачення», проте втілили у цих рамках яскраву візитку, сповнену мемів та референсів. Транспарантні вигуки підводять до актуального посилу: давайте прислухатись одне до одного, інакше за кричущим всеохопним хейтом забудемо все людяне і пропустимо благання про допомогу.
Також не проґавте весняний тур ЦеШо у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі.
Протяжний наелектризований IDM виривається з абстрактного простору в реальний. stonefromthesky заповнює темну кінозалу пронизливими синтетичними хвилями у супроводі анімованої геометрії та чорно-білих кадрів річки Рось.
Brunettes Shoot Blondes мають шанси запам’ятатись як автори оригінальних кліпів та регулярні резиденти нацвідборів на «Євробачення». Цього разу музиканти зібрали власний препарований рояль, доєднавши до нього ще 20 музичних інструментів — маримбу, тамбурин, цимбали, кастаньєти, віолончель, скрипку, бас-бочку та купу інших. Виглядає ефектно, звучить симпатично, проте вивозити рояль на сцену телеконкурсу і зображати гру на ньому під мінус було сумнівною ідеєю.
Випадкова поява на форумі президента Порошенка —> сум’яття у соцмережах —> випуск реакційної демки. Не так важливо, була це імпровізація чи продумана багатоходівка — від першого політично зарядженого треку alyona alyona ми чекали більше гостроти, аніж обтічного популізму. Хай там як, її флоу так само качає і перші сольні концерти все ближче.
Колись Singleton були одними з хедлайнерів української бритпоп-тусовки і випустили два альбоми чудових пісень. Їхній новий трек — привіт з минулого, сповнений наївної ностальгії. Ті самі гармонії в стилі британського гітарного інді, ті сами шторми, та сама свобода, той самий шлях до північних морів.
Познайомте Nights Out із Foals, їм буде про що поговорити.