Зустрічайте український хіп-хоп, ґерідж, інді-поп, психоделічний стоунер та багато іншого.
Найкращі альбоми та EP
Somali Yacht Club «The Sea»
Альбом місяця
Серед символів нашої країни, десь між братами-боксерами, котлетою по-київськи та платівками «ДахаБрахи» давно час згадувати психоделічний стоунер рок — зважений, концентрований, потужний. У цьому значна заслуга львівського тріо Somali Yacht Club. Перша за чотири роки платівка гурту сповнена таємничих глибин і величних хвиль гітарного перегрузу. Хтозна, що може ховатись у темній воді. Але уповільнений вир манить так, що хочеться пірнути поглибше.
Олдскульний Ніндзя «Останній Динозавр»
Попри зовсім юний голос, хіп-хоп виконавиця із Дніпра всерйоз захоплюється старою школою і через живу читку доносить її ідеали — тут є і танці на картоні, і бумбокси з касетною плівкою, і балони з фарбою, і звучки драм-машинки Roland TR-808. Хай подача поки дещо іграшкова, із такими «школярами» Дніпро може стати новим рапа-сіті.
Histibe & Subsets «Serene Peaks» EP
EP місяця
Інтелігентна електроніка із вкрадливими уривками мелодій. Київський аудіовізуальний артист Histibe та британський продюсер Subsets поверталися до цього матеріалу протягом трьох років, і недарма.
Спочатку слухача занурюють у ґерідж і UK bass («Y»), далі несподівано додають гітар у дусі The xx і українську мову («Zi Monyu»), заглиблюють у атмосферний драм-н-бейс із вокалом Ліки Бугайової із Zetetics («I Will»), та у якості контрольного — трек за участю детройтського техно-продюсера Turing («Liquid Horizons»).
Леді Джанк «Я хочу, щоб грав комп’ютер» EP
Молоді рокери стали домішувати до гітар розмаїту електроніку, і якщо багатьом іншим гуртам це додає доступності, то «Леді Джанк» зазвучали більш непримиренно. Деколи навіть здається, що їхній новий міні-альбом — сатира на електро-рок, і не лише на нього.
На вступному джемі «Я хочу, щоб грав комп’ютер», приправленому механічним жіночим голосом, тільки лінивий не згадає «Vidlik» Онуки, а коли у «Нотами» вступають викривлені семпли голосу в дусі Burial — які відтоді почали копіювати всі аж до Макса Барських — та пропущений через вокодер фальцет, лишається сподіватись, що це свідомий стьоб. Кілька тьмяних пісень перекриває сингл «Знову і знову» — він вривається на широку ногу, немов Imagine Dragons виросли десь на Волині — та несподівана кода «Мене нема» із прудкими барабанами й м’якою трубою.
Найкращі треки
её «Ballada»
Трек місяця
Делікатне й зухвале зізнання якщо не у коханні, то принаймні у невідворотному потязі. Чіпкі мотиви, сексуальна басова партія, розмірені барабани, повітряні клавіші та голос Катерини Офліян, то ніжний, то майже на хриплому зриві — схоже, альбом «Чоловік-муза», що увійшов до топ-3 нашого минулорічного рейтингу, був лише розминкою.
Palmo X «Unchained». Львівська інді-поп співачка Ксенія Нема після серії експериментів презентує стильовий перший сингл із дебютної платівки «Amont the City Wolves». Запам’ятайте це ім’я, скоро воно звучатиме значно частіше.
Smailov «Train». Електронщик і букінг-агент Ігор Смайлов недаремно причетний до київських концертів Moderat, Ніколаса Джаара та Девіда Оґаста — його особиста музика вписується у цей контекст десь поруч із Modeselektor та Mouse on Mars, тільки має більш одноманітний ритм. Міцний металевий біт ударяє зі щедрим індустріальним відлунням, немов під час вечірки на закинутому заводі. Публікуємо лише двохвилинний уривок треку, повну версію можна купити на Beatport.
DZ’OB «Techno 2». Експериментальний оркестр із Дніпра запускає серію анімацій до сміливого лонгплею «Basement Suite» із нашого минулорічного топу. Перше гіпнотичне відео створив дніпровський аніматор Нікіта Лиськов із 300 акварельних малюнків.
SINOPTIK «She Cuts Off». Рок-тріо лишається вірним своїм принципам у звучанні й структурі пісень. Від цього їхня нова річ звучить хай і трохи передбачувано, зате фірмово.
TAYANNA «Леля». Наполеглива співачка робить другу спробу підкорити національний відбір на «Євробачення». Як і більшість пісень попсового конкурсу, «Леля» — конструктор, зібраний згідно з підручником хітів за сьомий клас, від стрибучого ритму до підйому на півтону в останньому приспіві. Зате як завзято зібраний і заспіваний. На конкурсі така пісня загубиться, але на українському радіо просто мусить засяяти.
Very The Jerry «Prayer». У треках цього хіп-хопера може і немає нерву, зате є важливі цінності — людяність, взаємоповага, чілл. Із кожною новою роботою Джеррі прокачує все впевненіше.