Найцікавіші альбоми та EP
Гурт [O]
Суперінтроверт
Нарешті соковиті [O] дозріли до повноформатного альбому та першого сольника в Києві. У перших EP «Самий сок» і «Роби любов» вони лише загравали з нами — у «Суперінтроверті» [О]ля Чернишова запрошує ближче, пропонує побачити світ її очима, а [О]лександр Каспров стверджується як один із найцікавіших молодих продюсерів.
Пустотливий танцювальний хіт про справжнє кохання «Соні Уолкмен», балада діснеївської чистоти «Нічого, окрім краси», меланхолійна «Вода», похмурий «Плейбой», казкова «Колискова», племінні ритуали посеред «Поясни», розгорнуте зізнання у почуттях із соло на трубі «Суперінтроверт» — дебютник гурту вирує фарбами і почуттями. «Люби і будь щирим, проста система».
В плейлист: усе.
Asyncronous
The Art of Fighting in a Dream EP
Дует київських продюсерів із досвідом у техно, дабстепі та драм-н-бейсі нафантазував розслаблений алегорійний міні-альбом про фази сну — від спроб провалитися крізь екзистенційні конфлікти у жадане несвідоме через глибоке занурення в себе і до підняття назад на поверхню, напівпрокидання, зустрічі та прийняття нового дня. Мрійливого настрою додає ностальгія за 90-ми, яка втілилася у нью-ейджевій медитативності та неспішних, м’яких ритмах дабу і брейкбіту. У мережі є фрагменти треків для ознайомлення, повний реліз — лише на вінілі.
YV
Le Divisionnisme EP
Подібно тому, як французькі художники-дівізіоністи наприкінці 19-го сторіччя малювали складні образи дрібними точковими мазками окремих кольорів, не змішуючи фарби, електронна артистка YV розсипає по полотну синтетичні крапки й уривчасті біти так, що вони мало перетинаються, лишають відчуття простору навколо, але водночас утворюють цілісну, змістовну картину.
Найцікавіші треки та кліпи
Українка Grisly Faye та кубинець Пепе Ґавілондо познайомилися у США як учасники дивовижної програми для молодих музикантів OneBeat. На кілька тижнів вони зблизилися у вирі нескінченних джемів та концертів, аж поки не настав час прощатись. Одного з останніх спільних вечорів і з’явилася ця «найсумніша в світі пісня» про неминучість нових етапів.
Саша Буль починає знайомити нас зі своїм четвертим альбомом. Перебори на банджо, суворі ритмічні акорди на гітарі, простий екзистенційний текст — прямо-таки український саундтрек до «True Detective», хоч мелодія першого рядка зненацька і перегукується із заспівом «На маленьком плоту…»
Рейвери YUKO вітають весну і продовжують невпинно релізити нові бойовики. На контрасті з ними молодому співакові KHAYAT поки не вистачає творчої свободи, але з такими товаришами вона може розвинутися швидко.
Репер та бітмейкер Ігор Ропан з Прилук раніше відзначився у жанрі як MadWeed з банди PVNCH та колаборатор гурту «Сальто Назад», а тепер заявляє про себе у новому сольному проекті ROPAN із актуальним і насиченим треком-закликом.
Серед усіх типових для хіп-хопу тем українські репери особливо захопилися присвятами самим собі, своєму бездоганному флоу і першості у жанрі, хоча ніхто з них навіть близько не збирає стадіони. ХАС вирізняється з-поміж багатьох, адже демонструє відточену лірику і стиль. Щоправда, в аранжуванні стільки розрізнених тривіальних елементів — трепове скрекотіння, прямолінійний білд-ап, олдскульний гітарний дісторшн — що це тягне трек донизу.
Лаконічний текст, репетативний мотив, гіпнотичне лоу-файне відео — Stoned Jesus представляють оду гастрольній апатії.
Минулорічний дебютник CODÂNE звучав дивно через незграбні тексти та заїжджені синтпопові мотиви. Але ця пісня виділялась одразу — дитяча лірика і світле мінімалістичне аранжування поєдналися у щось наївне й чисте. І тепер, коли з’явилося відео, стало ясно, що це найбільш особиста робота музиканта.
Новий трек гурту Ціна Ритму може скласти чудовий диптих із сольним минулорічним треком учасника Джонні Дивного, який він якраз екранізував. «Ти наливай, братан, чого втикаєш, вот стакан» / «Допоки в мене на районі скидалися на бутилку, я збирав свої речі, щоб виїхати із будинку».
Псючий Син демонструє навпрочуд пружинистий флоу, із якого часом важко виокремити всі слова, але ж весело.
Весна. Прокидаються квіти, звірятка й пташенятка. Прокидається і електронник Monoconda, який минулого року розкачав вечірку Comma на ЮБК, головну сцену фестивалю Brave! Factory та арт-центр Closer. Його свіжий трек звучить як інструментальний гімн світла, надії і пошуку краси.