«Одіссея» Нолана стала найкасовішим фільмом з рейтингом R

Епічна адаптація Гомера від Крістофера Нолана зібрала понад 1,35 мільярда доларів і перевершила «Дедпула і Росомаху», ставши новим рекордсменом серед фільмів з рейтингом R.
Літо 2026-го увійде в історію кіно не лише завдяки спеці, а й завдяки справжньому тріумфу великого екрану. «Одіссея» Крістофера Нолана, яка вийшла в прокат 17 липня, офіційно очолила рейтинг найкасовіших фільмів усіх часів із рейтингом R. Стрічка зібрала 1,352 мільярда доларів у світі, залишивши позаду попереднього лідера — «Дедпула і Росомаху» з його 1,338 мільярда.
Уже в дебютний вікенд у США фільм заробив вражаючі 123 мільйони доларів, а загалом внутрішні збори сягнули 516 мільйонів. Міжнародна аудиторія додала ще 835 мільйонів — і це для майже тригодинної пригоди з мечами та сандалями, яка зовсім не розрахована на підлітків. Показник тим паче промовистий, адже лише два попередні фільми з рейтингом R — «Джокер» та «Дедпул і Росомаха» — змогли перетнути позначку в мільярд.
«Одіссея» також переписала особисті рекорди Нолана: вона обійшла «Темного лицаря повертається» (1,08 мільярда) і стала найкасовішим фільмом режисера. А ще — підкорила формат IMAX, випередивши «Аватар» (271 мільйон доларів) і ставши найуспішнішим релізом у цьому форматі за всю історію.
У центрі сюжету — Одіссей, цар Ітаки, роль якого виконав Метт Деймон. Його зоряний ансамбль вражає не менше, ніж касові збори: Том Голланд, Енн Гетевей, Роберт Паттінсон, Лупіта Ніонго, Зендея, Шарліз Терон, Елліот Пейдж, Джон Бернтал та Джон Легуізамо. Разом вони оживляють безсмертну історію про небезпечну, здавалося б, безкінечну дорогу додому після Троянської війни.
«Одіссея» — це не просто черговий блокбастер. Це доказ, що серйозне кіно, зняте з розмахом і повагою до класики, досі здатне зібрати стадіони. І поки глядачі сперечаються, чи варто було Нолану братися за Гомера, касові апарати вже відповіли: варто.
Читайте також
Ще в розділі «Театр і кіно»
- Джейсон Прістлі не стримав сліз, згадуючи Люка Перрі в подкасті
- Хто з українських акторів міг би зіграти Кучму: від Ступки до Задніпровського
- Кауан Еліас: «Хочу стати найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів»
- «Астенічний синдром» Муратової: похмурі 1980-ті на екрані «Жовтня»
- «Кузьма: Страшно веселий»: портрет суперечливого героя







