18-19 травня київський арт-центр Closer влаштував фестиваль електронної музики Strichka. Спочатку фест охопив як основну залу арт-центру, так і всі сусідні майданчики, серед яких Mezzanine, MetaCulture, Otel’, а вранці 19 травня події перемістилися на Причал — відкритий простір поруч із Closer.
Близько 21:00 на територію Нижньоюрківської, 31 увірвалися невідомі в масках. За словами свідків, це були праві радикали, які били відвідувачів, жбурляли в них каміння та намагалися взяти штурмом Closer, сплутавши його з клубом Otel’, де якраз проходив концерт бельгійського хардкор-гурту Redemption Denied від промо-групи 044 Hardcore.
Команда Closer стверджує, що викликала поліцію, та жодної реакції не було і на зворотній зв’язок ніхто не вийшов. 044 Hardcore у пості на Facebook після концерту прокоментували напад лаконічно, назвавши його «ексцесом». Ми запросили коментарі правоохоронних органів.
Далі наводимо слова очевидців.
![](https://images.comma.com.ua/2019/05/strichka-screen-1-600x400.png)
![](https://images.comma.com.ua/2019/05/strichka-screen-2.png)
По сути, нападение длилось минуту. Все решили, что облава. Вид огромной толпы, бегущей на тебя, не оставляет равнодушным, не было ещё такого опыта в моей жизни. Размер сил противника и их дальнейшие планы остаются неизвестными.
— Капитан Содом (@captain_sodom) May 19, 2019
![](https://images.comma.com.ua/2019/05/strichka-screen-3-350x470.png)
Оновлено 3. З’явилися коментарі правоохоронців.
Яна Кулик, прес-секретарка Подільського управління поліції: «З цього приводу надходило повідомлення, на виклик виїжджали патрульні. Вони вам нададуть більш детальну інформацію, ніж ми. Я навіть не можу сказати, чи затримали когось, бо не володію інформацією».
Оксана Блищик, речниця поліції Києва: «Жодних заяв до поліції не надходило, і слідчо-оперативну групу на місце інциденту також не викликали. Ми внесли дані про цю подію після відповідного повідомлення у журнал обліку та взяли пояснення в адміністратора (арт-простору Closer – ред.). За його даними, під час заходу о 21:30 19 травня у приміщення забігло близько 20 осіб, схожих на ультрас «Динамо» – вони викрикували футбольні гасла. Ця група вчиняла хуліганські дії, в результаті яких було пошкоджено холодильник. Але постраждалих немає. Нікого не було затримано, бо немає заяви про вчинення правопорушення».
Підписуйтесь на наш канал у Telegram.